Wicelider zbyt mocny dla United

« powrót

Dnia  3 listopada o godzinie 14:00 United Worskop miało podjąć wice lidera Sheffield Union FC na ich terenie. Stawka tego meczu były jakże arcyważne trzy punkty dla obu ekip.

Po przybyciu na obiekt ku naszemu zdziwieniu ukazał się duży budynek z duża ilością szatni, boisk oraz pryszniców co przykuwało uwagę.

Tego dnia Trener Grabowski desygnował mocną kadrę na ten mecz z nadzieja na zwycięstwo. Już po kilku minutach grania można było zauważyć lekka przewagę United lecz nic z tego nie wynikało. Dobrze tego dnia spisywał się napastnik drużyny gospodarzy David Finnie który w 16 minucie meczu przedryblował trójkę obrońców United i mocnym strzałem po rykoszecie znalazł drogę piłki do bramki. I mieliśmy 1:0 dla drużyny Sheffield. Po tym golu gospodarze przejęli nieco inicjatywę lecz nie na długo gdyż w 34 minucie spotkania dobrze obsłużony prze Alexa Szynala Patryk Żukowski po wyjściu sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w bramce drużyny Sheffield i mieliśmy 1:1. Zszokowani postawą United gospodarze lekko jakby się pogubili i pozwalali gościom na nieco więcej co zaowocowało bramka na 1:2 dla United w minucie 42. Znowu Patryk Żukowski tym razem dostał podanie od Aleksandra Rutkowskiego który rzucił piłkę za plecy obrońców z Sheffield i Patryk mocnym strzałem umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki. Na przerwę chłopaki z United schodzili z uśmiechem na twarzy gdyż mieliśmy stan 1:2. W Przerwie trener Grabowski musiał szybko reagować gdyż tego dnia w słabszej dyspozycji był jeden z obrońców United Marcin Ciura i do gry posłał głodnego gry Adriana Szewczyka !

.

Już po zmianie stron można było zauważyć mocne natarcia ekipa gospodarzy lecz szczelna obrona w postaci Szewczyk-Grudkowski nie dopuszczała do przedostania się piłki w pole karne. Mecz się toczył głównie w środku pola i nic z tego nie wynikało. W 60 minucie Trener postanowił dać szanse rezerwowym i za Aleksandra Rutkowskiego wszedł Hubert Pawlikowski, za Przemka Gulczyńskiego Bartosz Nadolski który został cofnięty na lewą obronę a Kuba Gąsior wskoczył na lewe pomoc. Te zmiany okazały się fatalne w skutkach dla United gdyż już 69 minucie w zamieszaniu w polu karnym gospodarze doprowadzili do wyrównania i mieliśmy 2:2 ! Ledwo co wyjęliśmy piłkę z siatki i w minucie 73 już Sheffield cieszyło się z prowadzenia 3:2 gdzie mocnym strzałem lewą nogą w prawe okno naszej bramki popisał się pomocnik gospodarzy Jack Barthram. W 79 minucie meczu Grzegorz Koprowski poprosił o zmianę i za niego wskoczył sam Trener drużyny United Paweł Grabowski który przesunął Adriana Szewczyka do środka pomocy  a sam pełnił rolę środkowego obrońcy. W 87 minucie było już 4:2 gdzie po strzale Jacka Barthrama dobrze spisujący się tego dnia nasz bramkarza Daniel Liguz wybił piłkę przed 11 metr i ten sam zawodnik czyli Jack dopadł do niej i dobił United na 4:2.

Wynik nie uległ zmianie, Sheffield tego dnia mogło się cieszyć ze zwycięstwa.

Z przebiegu meczu ekipa United mogła wygrać ten mecz lecz błędne zmiany wprowadziły trochę zamieszania w szeregi United i skończyło się to tragicznie dla United.

Pierwsza Jedenastka : Daniel Liguz ( GK ), Michał Żukowski, Marcin Ciura(45 – Adrian Szewczyk), Dawid Grudkowski, Kuba Gąsior, Aleksander Rutkowski(60 – Hubert Pawlikowski) , Przemysła Gulczyński(60 – Bartosz Nadolski ) , Grzegorz Koprowski(79 – Paweł Grabowski) , Alex Szynal, Patryk Żukowski, Łukasz Świderski